PÖÖRDPINK

Lifegear art. 75128: Hind 319.- Soodushind -22% 250.-
Lifegear art. 75122: Hind 255.- Soodushind -22% 199.-

PÖÖRDPINGI KASUTAMINE

PÖÖRDPINGI KASUTUSJUHEND

Pingi tasakaalustamine . Pink on väga tundliku toetuspunktiga seadeldis, mis reageerib kõige väiksemalegi raskuse jaotuse muutusele. Seega tuleb raskust oskuslikult paigutada. Selleks tõuse pingile, lukusta pahkluude kohalt jalad kannahoidjatesse ja võta lamav asend, käed kõrval puusade juures. Aseta käed aeglaselt risti rinnale. Selles asendis peaks pea jalgadest pisut kõrgemal asetsema. Kui jalad tõusevad peast kõrgemale, tule pingilt maha ja muuda reguleeringut, et enda raskust õigemini pingile paigutada. Pink peaks alati püstisesse asendisse tõusma, kui käed on vöökohast allpool. Kui see nii ei ole, pole seadeldis teie keha raskuse jaoks õigesti reguleeritud.

Poomi tasakaalustamine. Reguleeritavat poomi (3) võib mitmesugustesse asenditesse panna, et muuta inimese raskuse jaotumist pingil. Poomi asend tuleb tuleb valida 3 cm (tavalise kehaehituse puhul) kuni 10 cm suurem (ülekaalu puhul) kasutaja pikkusest, sõltuvalt kaalust ja kehaehitusest. Poomi reguleerimiseks ava lukustusnupp (30) , tõmba välja suur vedrunupp (18) ja nihuta poomi üles või alla soovitud asendisse mööda skaalat. Kui poom on soovitud asendis, vabasta suur vedrunupp ja liiguta poomi kergelt üles-alla, kuni vedrunupp lukustub ning seejärel pinguta lukustusnuppu (30).

OHUTUSNÕUDED:

ENNE SEADELDISE KASUTAMIST TEE KINDLAKS, ET LUKUSTUSNUPP, VEDRUNUPP JA RIHM ON KINDLALT KINNI. PINGILE HEITES VÕI MAHA TULLES HOIA ALATI KINNI KÄEPIDEMETEST.

Seljavenituse pöördpingi kasutamine. 1. Enne pingile asumist vajuta reguleerimiskangi nupule ja tõmba kangi ettepoole niipalju kui võimalik. Asunud pingile, tõmba kangi enda poole maksimaalsesse lukustusasendisse. 2. Pingil siruta end täielikult välja, käed kõrval või puusade vastas. 3. Hoides käsi keha lähedal, hakka käsivarsi aeglaselt tõstma, võimaldades pingil tahapoole kalduda. Et kaldumist aeglustada, hoia käsi paigal või langeta uuesti. 4. Tõsta käsi kuni need on üle pea. Selles asendis on pink maksimaalses kallutusasendis. 5. Kui tunned ennast pingil juba mugavamalt, kiiguta aeglaselt pingi, tõstes käsivarsi aeglaselt üles- ja allapoole. 6. Pinki soovitatakse kasutada 5 või 10 minutit igal hommikul ja õhtul. 7. Kalluta pink uuesti püstisesse asendisse, langetades käsi aeglaselt puusade juurde

NÕUANDED KASUTUSEKS

Alusta aeglaselt : kalluta ainult 15-20 kraadi alustuseks. Jää kaldeasendisse ainult nii kauaks, kuni tunned end mugavalt. Tõuse püstisesse asendisse aeglaselt.

Tee muutusi järk-järgult : suurenda kaldenurka ainult siis, kui see on mugav. Suurenda kaldenurka ainult paari kraadi võrra korraga. Suurenda kasutusaega 1-2 minutilt kuni 10 minutini mitme nädala vältel. Sirutamist ja liigutamist proovi ainult siis, kui oled pingiga kohanenud.

Jälgi oma keha : tõuse aeglaselt, pea ringlemine peale kasutamist näitab, et tõusid liiga kiiresti. Ära söö kohe peale pingi kasutamist. Kui tunned pinki kasutades iiveldust, lõpeta kohe seanss ja tõuse.

Liiguta : liigutamine kaldeasendis soodustab vereringet. Liigutamine võib olla rütmiline lihaste pingutamine ja lõdvestamine, kuid ära tee seda liiga jõuliselt. Katseta osalist kallet liigutamata 1-2 minutit ja täielikku kallet liigutamata mõni sekund.

Kasuta pinki regulaarselt : olenevalt oma seisundist soovitame pinki kasutada 2 või 3 korda päevas.

Püüa seda teha iga päev kindlatel kellaaegadel.

PÖÖRDETELJE REGULEERIMINE.

Pöördetelge võib reguleerida, et võimaldada suuremat või väiksemat pingi kaldenurka. Alumine auk võimaldab kõige väiksemat kaldenurka ja ülemine kõige suuremat. Algajal soovitatakse kasutada alumist auku, kuni ta pingiga harjub. Pöördetelje reguleerimiseks tõmba kang raamist välja ja paigalda tagasi lükates uuesti soovitud auku.

PANE TÄHELE:

Mõlemad pöördeteljed peavad olema samas augus. Erinevad asendid võivad rikkuda seadeldist ja põhjustada vigastust.

KÄEPIDEMED

Mugavuse ja ohutuse tagamiseks on pingile lisatud käepidemed, mis asuvad tagumise U-raami (2) peal. Käepidemed võimaldavad teil püstisesse asendisse tagasi saada ükskõik millise kaldenurgaga asendist. Kui soovite saada püstisesse asendisse, kuid pink liigub liiga aeglaselt või ei liigu üldse, haarake käepidemetest ja tõmmake niikaua, kui olete püstises asendis.

PANE TÄHELE:

Pink peaks alati püstisesse asendisse tõusma, kui käed on vöökohast allpool. Kui see nii ei ole, pole seadeldis teie keha raskuse jaoks õigesti reguleeritud.

RIHMADE REGULEERIMINE

Ohutuse suurendamiseks on lisatud nailonrihm, mis piirab kallet. Seda rihma on võimalik pikendada või lühendada. Pikkuse lühendamiseks topi rihma tagumine ots rihma lukustussüsteemi ja tõmba eesmisest otsast, rihma pikendamiseks topi eesmine rihma ots lukustussüsteemi ja tõmba tagumisest otsast.

HOIATUS : ENNE KASUTUSPROGRAMMI ALUSTAMIST KONSULTEERI ARSTIGA, ERITI JUHUL, KUI ON ESINENUD TERVISEPROBLEEME. MAKSIMAALNE KAAL KASUTAMISEL EI TOHI OLLA SUUREM KUI 160 KG.

TÄIENDAVAD OHUTUSNÕUDED : 1. KONSULTEERI ENNE KASUTAMISE ALUSTAMIST ARSTI VÕI SPETSIALISTIGA. 2. SEADET KASUTADES KANNA SOBIVAID RÕIVAID. 3. KUI TUNNED ENNAST HALVASTI, TUNNED PEAPÖÖRITUST VÕI IIVELDUST, LÕPETADA KOHE SEADME KASUTAMINE, SAMUTI VALU VÕI PINGE TUNDMISE KORRAL. 4. HOIA LAPSED SEADMEST EEMAL KUI KASUTAD PÖÖRDPINKI. 5. AINULT ÜKS INIMENE KORRAGA VÕIB PINKI KASUTADA. 6. ENNE KASUTAMIST VEENDU, ET SEADE ON ÕIGESTI KOKKU PANDUD JA KÕIK MUTRID JA POLDID ON KINNI KEERATUD. 7. ARA KASUTA PINKI KUI PINGI MÕNI OSA ON VIGASTATUD. 8. JÄLGI OMA KEHA HARJUTUSE AJAL, TÕUSE AEGLASEMALT KUI TUNNED TÕUSMISEL KERGET PEAPÖÖRITUST, HOIDU SÖÖMISEST VAHETULT ENNE PINGILE ASUMIST. 9. KASUTA PINKI KINDLAL JA TASASEL PINNASEL. 10. HOIA KÄED JA JALAD EEMAL LIIKUVATEST OSADEST, ÄRA TOPPI MIDAGI AVADESSE.

11. HOIA LEHVIVAD RIIDED JA EHTED EEMAL LIIKUVATEST OSADEST. 12. TOOTJA EI SOOVITA KASUTADA SEADET JÄRGMISTE HAIGUSTE KORRAL (LÕPLIKU OTSUSE TEEB ARST VÕI SPETSIALIST): ERAKORDNE TÜSEDUS, GLAUKOOMIA, RASEDUS, SELGROO VIGASTUSED, KESKKÕRVAPÕLETIK, KÕRGE VERERÕHK, HÜPERTOONIATÖBI, HILJUTINE AJURABANDUS VÕI ISHEEMIAHOOG, SÜDAME VÕI VERERINGE VAEVUSED, SONG, LUUDENÕRKUS KAASAARVATUD LUUDEHÕRENEMINE EHK OSTEPOROOS, ORTOPEEDILISTE IMPLANTAATIDE KASUTAMINE, ANTI-KOAGULANTIDE, KAASARVATUD ASPIRIIN, KASUTAMINE SUURES KOGUSES.

Maaletooja: AS Mereuurimise Arenduskeskus,
Tel. 6090620, 5039663,
Kauplus AUTHOR
Tartu mnt. 171/3, Harjumaa Rae vald, 75301
Info: www.author.ee,
e-mail: author@author.eeTAGASI

AUTHOR JALGRATTAD © 2000-2018